ایرج طهماسب

کارگردان
بازیگر
نویسنده

حضور در ١ فیلم سینماییایرج طهماسب متولد سال ١٣٣٨ در تهران؛ بازیگر، کارگردان و فیلم نامه نویس است. طهماسب فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او همسر مرجان مدرسی و برادر ناصر طهماسب (مدیر دوبلاژ) است.
طهماسب فعالیت در سینما را در سال ١٣۶٣ با عروسک گردانی در فیلم «شهر موش ها» به کارگردانی مرضیه برومند و در سال ١٣۶۴ با بازی در فیلم «آن سوی مه» آغاز کرد.
از جمله سوابق هنری وی می توان به کارگردانی فیلم هایی همچون «کلاه قرمزی و پسرخاله»(١٣٧٣)، «یکی بود یکی نبود»(١٣٧٩)، «دختر شیرینی‌فروش»(١٣٨٠)، «کلاه قرمزی و سروناز»(١٣٨١)، «زیر درخت هلو»(١٣٨۴)، «کلاه قرمزی و بچه ننه»(١٣٩٠) و ایفای نقش در فیلم هایی همچون «شهر موشها(بازیگر عروسکی)»(١٣۶٣)، «آن سوی مه»(١٣۶۴)، «خط پايان»(١٣۶۴)، «مقاومت»(١٣۶۵)، «روزهای انتظار»(١٣۶۵)، «صعود»(١٣۶۶)، «جهیزیه‌ای برای رباب»(۱۳۶۶)، «روز باشکوه»(١٣۶٧)، «زیر بامهای شهر»(١٣۶٨)، «راز کوکب»(١٣۶٨)، «کلاه قرمزی و پسرخاله»(۱۳۷۳)، «عینک دودی»(۱۳۷۸)، «یکی بود یکی نبود»(۱۳۷۹)، «دختر شیرینی‌فروش»(۱۳۸۰)، «کلاه قرمزی و سروناز»(۱۳۸۱)، «زیر درخت هلو»(۱۳۸۴)، «رفیق بد»(۱۳۸۶) و «کلاه قرمزی و بچه ننه»(۱۳۹۰) اشاره کرد.

ایرج
gallery

آلبوم تصاویر

٧
همه
۴
محدود

portfolio

سوابق هنری

آخرین آثار سینمایی و تلویزیون
٣
همه
١
محدود


نظری وجود ندارد.
 
 
 

news-image
١١ شهريور
١٧٠ مشاهده
٠ نظر


(منبع : ایسنا)

شايد حالا ديگر بتوان آن‌ها را زوج‌ بي‌رقيب سينما و تلويزيون ايران دانست. آشنايي و دوستي كه سال ١٣۵٠ آغاز شد. از آن زمان به بعد گويا حضورشان در سينما و ...

news-image
١١ اسفند
٠ مشاهده
٠ نظر


(منبع : سلام سینما)

سری جدید مجموعه «کلاه قرمزی» در ٢٢ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای برای پخش در نوروز و اعیاد سال ٩۴ تولید می‌شود. ...